Jak sprawdzić stan Waszego akumulatora? - Enerbat


Jak sprawdzić stan Waszego akumulatora?

Jak sprawdzić stan Waszego akumulatora? Przykrych niespodzianek nikt z nas nie lubi. Szczególnie, w sytuacji gdy spieszymy się na ważne spotkanie. Wsiadając do pojazdu chcemy jak najszybciej dotrzeć w docelowe miejsce. W takich chwili rozładowany akumulator nie jest tym, czego oczekujecie. Dlatego też by uniknąć rozładowania akumulatora w najmniej oczekiwanym momencie warto zawczasu sprawdzić jego stan. Dzisiaj podpowiemy Wam, jak możecie to zrobić w swoim własnym garażu.

Najprostszym rozwiązaniem do przeprowadzenia weryfikacji akumulatora jest sprawdzenie jego napięcia spoczynkowego. W celu dokonania tego pomiaru należy po pierwsze upewnić się, że akumulator jest w pełni naładowany, więc przez kilka godzin podłączamy go do prostownika i ładujemy. Po upływie kilku godzin sprawdzamy jego napięcie spoczynkowe. Wynik 12,6 V oznacza, że nie mamy o co się martwić, a stan naszego akumulatora jest wzorowy.

W celu weryfikacji akumulatora możemy wykonać także pomiar minimalnego napięcia podczas rozruchu. Co musimy zrobić? Podłączyć akumulator do pojazdu. Należy pamiętać również o podpięciu woltomierza, bądź multimetru, który posiada funkcję woltomierza. Następnie należy odczytać wartość minimalnego napięcia. Wartości powyżej 10 V oznaczają, że naszemu akumulatorowi nic nie dolega.

Jak sprawdzić stan zużycia akumulatora? By to zrobić najpierw musimy akumulator rozładować. Jest jedno “ale”. Takie bezpodstawne rozładowanie akumulatora z pewnością nie będzie dla niego korzystne. Dlatego tej metody nie polecamy. Polecamy w takiej sytuacji skontaktowanie się z naszymi specjalistami, którzy bez żadnych skutków ubocznych sprawdzą stan akumulatora w Waszym pojeździe.

Sami widzicie, że sprawdzenie stanu akumulatora nie należy do najbardziej skomplikowanych czynności. Wystarczy trochę wolnego czasu, odpowiedni miernik i sami, w zaciszu własnego garażu jesteście w stanie sprawdzić podstawowe parametry baterii. Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji. Pamiętajcie również, że na terenie całego Poznania funkcjonuje nasze Mobilne Pogotowie Akumulatorowe. Usługa oferowana przez Pogotowie Akumulatorowe obejmuje wykonany przez naszego technika montaż akumulatora oraz sprawdzenie ładowania. Więcej informacji o tej usłudze znajdziecie tutaj.

Zespół Enerbat

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.