Enerbat radzi jak prawidłowo używać prostownika - Enerbat


Enerbat radzi jak prawidłowo używać prostownika

Enerbat radzi jak prawidłowo używać prostownika. Musimy liczyć się z tym, że nasz akumulator w pewnym momencie będzie potrzebować pomocy prostownika. Dzisiaj zajmiemy się wyjaśnieniem, jak wspomniany prostownik powinno się prawidłowo używać.

Przygotowanie do ładowania

Jeszcze przed podłączeniem prostownika musimy pamiętać o tym, by wyłączyć silnik oraz inne urządzenia elektryczne znajdujące się w samochodzie. Również te, które podłączone są do gniazdka zapalniczki.

Podłączając prostownik musimy zwrócić uwagę na bieguny oraz kolory kabli prostownika. Czerwony kabel (dodatni) podłączamy do bieguna dodatniego w akumulatorze. Czarny kabel (ujemny) analogicznie – do ujemnego. Co się stanie w przypadku pomyłki? Uszkodzony zostanie bezpiecznik główny instalacji elektrycznej samochodu. To z kolei doprowadzi do tego, że żadne urządzenie elektryczne w pojeździe nie będzie działać. Do tego jeszcze może dojść problematyczna wymiana bezpiecznika. Pamiętajmy, że zarówno podczas ładowania akumulatora w pojeździe, jak i poza nim – pomyłka z podłączeniem kabli nie wchodzi w grę. W przypadku, gdy będziemy ładować akumulator np. w domu, czy w garażu i źle podłączymy kable, nasza bateria może eksplodować.

Złota rada

W pierwszej kolejności podłączamy akumulator do prostownika, a dopiero po wykonaniu tej czynności możemy podłączyć prostownik do prądy. Nigdy w odwrotnej kolejności!

Ładowanie akumulatora

Z reguły prostowniki wyposażone są we wskaźnik, który pokazuje stopień naładowania akumulatora. Jeżeli jednak takiego wskaźnika brakuje, pamiętajmy by akumulator nie ładował się dłużej niż 10 godzin.

Prostowniki w ofercie ENERBAT

W naszej ofercie znajdziecie różnego rodzaju prostowniki do akumulatorów. Pomożemy Wam dobrać odpowiedni prostownik do Waszego akumulatora. Miejcie na uwadze, że niewłaściwe dobranie prostownika do akumulatora może negatywnie wpłynąć na jego działanie lub całkowicie uszkodzić baterię.

U nas znajdziecie również prostowniki umożliwiające rozruch pojazdu, którego akumulator uległ prawie całkowitemu rozładowaniu. Jest to bardzo wygodne, gdyż nie wymaga kilkugodzinnego ładowania akumulatora i pozwala prawie natychmiastowo uruchomić pojazd.

Gorąco zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Enerbat radzi jak prawidłowo używać prostownika

Jedna odpowiedź do “Enerbat radzi jak prawidłowo używać prostownika”

  1. […] Wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzy Enerbat. Wszystkim naszym pracownikom, klientom oraz czytelnikom pragniemy życzyć zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten magiczny, rodzinny czas będzie idealnym momentem na odpoczynek i naładowanie Waszych akumulatorów. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.