Dlaczego akumulator się rozładował - Enerbat


Dlaczego akumulator się rozładował

Dlaczego akumulator się rozładował. Z pewnością większość z nasz przynajmniej raz w życiu doświadczyła rozładowania akumulatora. I z pewnością stało się to w najmniej oczekiwanym momencie. Z reguły wygląda to tak. Jesteśmy spóźnieni, szybko biegniemy do samochodu, wsiadamy do niego, chcemy go odpalić i co? I przykra sprawa. Samochód chce, a nie może odpalić. Szybka diagnoza – rozładowany akumulator. Co mogło sprawić, że ów delikwent się rozładował? My znamy kilka przyczyn takiej sytuacji.

Najczęstszym powodem rozładowania akumulatora jest pozostawienie na kilka, bądź kilkanaście godzin włączonych odbiorników prądu w naszym samochodzie. I to nie podczas jazdy, ale właśnie podczas postoju. Mogą to być np. włączone światła zewnętrzne lub wewnętrzne. Oczywiście dotyczy to starszych modeli pojazdów, gdyż nowsze modele wyposażone są w światła, które wyłączają się automatycznie. Jeżeli nie wyłączają się automatycznie, to sygnał dźwiękowy z pewnością przypomina kierowcy, że o czymś zapomniał.

Kolejnym powodem rozładowania akumulatora mogą być np. urządzenia podtrzymujące pamięć sterowników, zasilanie systemu alarmowego, wzmacniacze, czy też inne sprzęty grające. Warto pamiętać, że pozostawienie włączonego radia również może się przyczynić do nieprzyjemnych niespodzianek związanych z akumulatorem. Co więcej, urządzanie może pobierać więcej prądu nie tylko z powodu nieodpowiedniego montażu, ale również z jakości samego urządzenia.

Na uwadze zawsze musimy mieć, że podczas postoju pojazdu, urządzenia mają większe zapotrzebowanie na prąd. Skutkuje to zwiększonym zużyciem akumulatora. Niestety większość z nasz bagatelizuje pierwsze symptomy niesprawności akumulatora, co niestety ma negatywne działanie na żywotność baterii i skrócony czas jej przydatności do eksploatacji.

Prawidłowa eksploatacja pojazdu, w tym również akumulatora, z pewnością poprawi jego żywotność i zwiększy czas jego przydatności do eksploatacji. Pamiętajmy również, by nie bagatelizować pierwszych oznak świadczących o początku procesu rozładowania akumulatora. Warto co jakiś czas wykorzystać uniwersalny, nawet ten najprostszy miernik, by sprawdzić poziom naładowania akumulatora. Oczywiście nie zapobiegnie to jego rozładowaniu, ale z pewnością pomoże nam na bieżąco monitorować jego stan i  porę zareagować.

Dlaczego akumulator się rozładował

3 odpowiedzi na “Dlaczego akumulator się rozładował”

  1. […] silnik dalej nie daje oznak życia. Ważne jest, by pamiętać, że takie głębokie rozładowanie akumulatora może być przykre w skutkach. Można przez to doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń samego […]

  2. […] skutkuje zbyt niski poziom elektrolitu. Jak doskonale wiemy, akumulator jest rodzajem ogniwa, które możemy wielokrotnie ładować prądem elektrycznym. W każdym […]

  3. […] znajdowały się co kilka kilometrów. Dron na kilka minut zatrzymywałby się w celu naładowania akumulatora, a następnie ruszałby w kierunku kolejnej stacji, nie zakłócając swojego harmonogramu pracy. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.