Jak działa hydrauliczny układ wspomaganie kierownicy?- Enerbat


Jak działa hydrauliczny układ wspomaganie kierownicy?

Jak działa hydrauliczny układ wspomaganie kierownicy? Chyba większość z nas nie wyobraża sobie powrotu do samochodu, który nie posiada wspomagania kierownicy. No właśnie. Wspomaganie kierownicy zapewnia nie tylko komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, jak działa hydrauliczne wspomaganie kierownicy.

Zacznijmy jednak od tego, że możemy wyróżnić trzy rodzaje układu wspomagania: hydrauliczny, elektryczny, pneumatyczny.

Hydrauliczny układ wspomagania

Hydrauliczny układ wspomagania znajduje się w większości współczesnych samochodów, także tych, które znajdują się na półce premium. W tym układzie głównym elementem jest pompa hydrauliczna i zawory ciśnieniowe. Mają one za zadanie utrzymać odpowiednie ciśnienie podtrzymując pracę pompy hydraulicznej na odpowiednich obrotach. Bez względu na wszystko należy pamiętać, że w układzie hydraulicznym musi znajdować się płyn do wspomagania. Wielkiej filozofii tutaj nie trzeba, sami możemy sprawdzić poziom płynu hydraulicznego. Zbiorniczek z płynem znajduje się pod maską samochodu. Warto również wiedzieć, że jeżeli płynu w naszym układzie ubywa, oznaczać to może jakąś usterkę układu wspomagania. Co cechuje ten rodzaj układu wspomagania? Układ hydrauliczny działa bez przerwy, a jego ogromną zaletą jest wysoka precyzja wspomagania hydraulicznego. Co ciekawe, w odróżnieniu od układu elektrycznego, układ hydrauliczny jest bardziej złożony i cięższy.

W zależności od mocy i szybkości skrętu kołem kierownicy pompa hydrauliczna nadaje moc, która przekazywana jest na przekładnię kierowniczą. Powoduje to dostosowanie odpowiedniej siły, która działa na skręt przy jednoczesnym ułatwieniu manewru wykonywanego kierownicą.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z pewnością znajdziecie w niej idealne dla Was produkty. I płyn do wspomagania się tam znajduje 🙂

Zespół Enerbat

Źródło

Jak działa hydrauliczny układ wspomaganie kierownicy?

Close up of female hands on the steering wheel of the car. Girl with finger reducing sound volume on the wheel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.