Co warto wiedzieć o dezynfekcji klimatyzacji - Enerbat


Co warto wiedzieć o dezynfekcji klimatyzacji

Co warto wiedzieć o dezynfekcji klimatyzacji. Klima latem przynosi nam ulgę podczas podróżowania w upałach, a zimą pomaga w odparowaniu szyb. Niestety, zbyt duża ilość wilgoci, która pojawia się w kanałach wentylacyjnych jest doskonałym środowiskiem dla bakterii. Warto mieć to na uwadze, ponieważ bakterie te są groźne dla naszego zdrowia. Dlatego właśnie ważne jest, by regularnie przeprowadzać odgrzybianie klimatyzacji.

Przyjmuje się, że dezynfekcję klimatyzacji, jak i jej przegląd, powinno przeprowadzić się przynajmniej raz w roku. Teoretycznie nowsze auta są mniej narażone na nieszczelności instalacji, przez co ich właściciele rzadziej interesują się układem klimatyzacji. Błąd, błąd i jeszcze raz błąd.

Dobrze, że nie zaobserwowaliście ubytku czynnika chłodzącego, ale nie zwalnia Was to jednak z regularnej kontroli stanu instalacji. Wilgoć najczęściej skrapla się podczas pracy klimatyzacji na parowniku. Znajduje się przed wentylatorem pobierającym powietrze do wnętrza pojazdu. Część pojazdów wyposażonych jest w parowniki z powłoką antybakteryjną oraz odwadniającą, a część nie. Grzyby i bakterie zagrzeją sobie miejsce w układzie wentylacyjnym, a my będziemy wdychać powietrze z zanieczyszczonych nawiewów.

Dlatego właśnie, by takich sytuacji uniknąć, w naszej ofercie zamieściliśmy środek do dezynfekcji i czyszczenia klimatyzacji i nawiewów.

Preparat ten odświeża i oczyszcza nawiewy oraz system wentylacji pojazdu. Co więcej, usuwa nieprzyjemne zapachy spowodowane zaleganiem zanieczyszczeń i wilgocią zapewniając świeży zapach we wnętrzu samochodu. Zastosowanie tego środka jest proste, łatwe i przyjemne.

W pierwszej kolejności musimy ustawić wentylację w pozycji “Obieg Wewnętrzny” na maksimum. Następnym krokiem jest ustawienie siedzenia wraz z oparciem w pozycji pionowej. Co dalej? Umieszczamy odświeżacz CleanAir za siedzeniem, naciskamy zawór i zamykamy drzwi. Pamiętajmy, by również okna były szczelnie zamknięte. Cała operacja trwa 10 minut. Po upłynięciu tego czasu możemy wyłączyć nawiew i przewietrzyć wnętrze pojazdu przed jazdą.

Czasem najprostsze rozwiązania są kluczem do sukcesu. I tak właśnie jest w przypadku dezynfekcji klimatyzacji za pomocą oferowanego przez nas środka.

Zapraszamy do kontaktu.

Co warto wiedzieć o dezynfekcji klimatyzacji

Jedna odpowiedź do “Co warto wiedzieć o dezynfekcji klimatyzacji”

  1. […] są drzwi, które świetnie nadają się do nowego wnętrza, ale trzeba je trochę odświeżyć? O nic się nie martwcie, w naszej ofercie posiadamy również usługę renowacji […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.