Prostowniki do akumulatora - Enerbat


Prostowniki do akumulatora

Prostowniki do akumulatora. W ofercie naszego sklepu można znaleźć różne rodzaje prostowników do akumulatorów. Profesjonalna obsługa pomoże dobrać odpowiedni prostownik do akumulatora, który będzie idealnie pasował do Twojego samochodu. Ze względu na to, że niewłaściwie dobrany prostownik może nieodwracalnie uszkodzić baterię lub poważnie ją uszkodzić, warto skonsultować się z ekspertem i to jemu powierzyć wybór.

Rozładowany akumulator najczęściej daje się we znaki zimową porą. Jego ładowanie często zleca się fachowcom i mechanikom. Jednak można to wykonać samemu, oczywiście jeśli posiada się na ten temat wiedzę i zachowuje dużą ostrożność. Po podjęciu decyzji, że akumulator naładujemy sami należy zaopatrzyć się w cierpliwość i potrzebne narzędzia. Jednym z podstawowych urządzeń jest prostownik. Wybór najlepiej oddać w ręce fachowców, jednak należy pamiętać, że lepszy będzie taki na poziomie 15,5-16,5 V, niż 14-14,5, ponieważ w przypadku drugiego ładowanie będzie trwało nieco dłużej, a dodatkowo pozwoli tylko na uruchomienie auta. Wysoki prąd nie jest jednak kryterium najważniejszym. Szczególną uwagę należy bowiem zwrócić na jakoś wykonania akumulatora i zastosowanej w nim elektroniki. Będziemy wtedy pewni bezpieczeństwa akumulatora i całego pojazdu samochodowego, a podłączenie wątpliwej jakości sprzętu w celu ładowania akumulatora może grozić uszkodzeniem podzespołów elektronicznych pojazdu.

Jedną z najważniejszych kwestii jest to, żeby akumulator samoczynnie przerwał ładowanie, kiedy dostanie impuls o w pełni naładowanym akumulatorze. Gdy akumulator będzie naładowany poinformuje nad o tym wskaźnik ładowania. Wtedy należy odłączyć go od prądu. Należy pamiętać, żeby akumulator nie był przeładowany, grozi to kipieniem elektrolitu, co jest niebezpieczne.
Enerbat posiada również w swojej ofercie prostowniki, które umożliwiają rozruch pojazdu. W przypadku, kiedy akumulator uległ prawie całkowitemu rozładowaniu, ten wybór wydaje się być najlepszą opcją. Użycie takiego prostownika z rozruchem jest o tyle komfortowe, ponieważ nie wymaga kilkugodzinnego ładowania akumulatora i pozwala prawie natychmiast uruchomić uziemiony pojazd.

Zespół Enerbat

Prostowniki do akumulatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.