Jak zadbać o skórzaną tapicerkę? - Enerbat


Jak zadbać o skórzaną tapicerkę?

Jak zadbać o skórzaną tapicerkę? Zadbana skórzana tapicerka z pewnością doda niejednemu samochodowi uroku i luksusowego wyglądu. W dzisiejszym artykule powiemy Wam jak zadbać o skórzaną tapicerkę, by cieszyła ona przez długi czas oczy każdego, kto na nią spojrzy.

Skóra naturalna

Zacznijmy od krótkiego przedstawienia różnic pomiędzy tymi dwoma rodzajami skóry, z której wykonana jest tapicerka w naszych pojazdach. Pierwsza z nich, czyli skóra naturalna, jest porowata. Dzięki temu jest w stanie wchłonąć w swoją strukturę wilgoć oraz “oddychać”. To z kolei sprawia, że siedzenie na takiej tapicerce jest po prostu przyjemniejsze, niż na sztucznej skórze. Oczywiście, jak to zwykle bywa, i w tym przypadku medal ma dwie strony. Pory, które posiada skóra naturalna są idealnym miejsce na zbieranie się brudu. Obecność brudu w porach skóry powoduje szybsze wycieranie się jej warstwy ochronnej. Oprócz brudu skóra naturalna wchłania również pot podróżujących i zapachy. Ma także tendencję do przebarwień, w szczególności jej jasne odcienie są na to narażone.

Konserwacja skórzanej tapicerki

Wszystkie wspomniane wyżej czynniki sprawiają, że i ten element wyposażenia pojazdu należy regularnie konserwować. W tym celu przydatne będą specjalne preparaty dedykowane do konserwacji tego materiału. Warto pamiętać, że środki, które używamy do czyszczenia naszych domostw mogą poważnie zaszkodzić naszej skórzanej tapicerce. Użycie tych chemikaliów może zarówno uszkodzić powierzchnię skóry, jak również pozbawić ją jej naturalnej elastyczności. Efekt? Tapicerka będzie nieprzyjemna w dotyku i bardziej podatna na uszkodzenia.

Skórzaną tapicerkę powinno się regularnie poddawać konserwacji. Jak często? Raz na 2-3 sprawi, że będzie ona doskonale oczyszczona i zakonserwowana. I oczywiście pamiętajcie, że jeżeli zauważycie brudne miejsce na tapicerce od razu działajcie. Jeżeli to zlekceważycie może dojść do poważnych uszkodzeń, które z pewnością nie będą ładnie wyglądać.

Produkt, który znajdziecie w naszej ofercie, oczyszcza i konserwuje wszystkie rodzaje skór oraz chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Preparat pozostawia wodoodporną warstwę, a także przedłuża trwałość skóry.

Dobrze zadbajcie o skórzaną tapicerkę Waszego pojazdu. Wystarczy tak niewiele, by cieszyła ona nasze oko przez naprawdę długi czas.

Zespół Enerbat

Jak zadbać o skórzaną tapicerkę?

Źródło

Źródło zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.