Bezpieczeństwo ponad wszystko, czyli doza informacji o wycieraczkach - Enerbat


Bezpieczeństwo ponad wszystko, czyli doza informacji o wycieraczkach

Bezpieczeństwo ponad wszystko, czyli doza informacji o wycieraczkach. Wyobrażacie sobie życie bez wycieraczek? W szczególności podczas opadu deszczu, śniegu, czy też w przypadku, gdy znaczna ilość owadów spoczęła na Waszej przedniej szybie? Nie ma opcji. Jazda bez wycieraczek nie wchodzi w grę. Ten małe elementy w znacznym stopniu wpływają na bezpieczeństwo na drodze, poprzez zachowanie odpowiedniej widoczności zarówno z przodu, jak i w niektórych pojazdach, z tyłu. Ważne jest, by utrzymywać je w odpowiednim stanie technicznym, a gdy sytuacja tego wymaga – wymienić zużyte elementy.

Zużyte wycieraczki mogą znacznie obniżyć poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. W szczególności należy sprawdzić ich stan po długim lecie, gdy opady deszczu były sporadyczne.

Jak działa mechanizm wycieraczek?

W gruncie rzeczy nie jest on skomplikowany. W celu oczyszczenia szyby mechanizm ten wykorzystuje gumowe części (piórka). Dobre przyleganie piórek na całej ich długości oznacza prawidłowe oczyszczanie szyby. Piórka muszą przesuwać się po szybie z minimalnym tarciem. Małe tarcie oznacza małe zużycie gumowej części, ale nie tylko. Dzięki temu ograniczone jest matowienie szyby.

Warto wiedzieć, że gumka piórka powinna cechować się dużą odpornością mechaniczną. Dzięki temu zaschnięte plamy błota, czy zaschnięte owady nie uszkodzą krawędzi piórka, które mają styczność z szybą.

Bieżąca diagnostyka wycieraczek

Każdy kierowca codziennie powinien sprawdzać stan techniczny wycieraczek. I znowu się powtórzymy, ale jest to bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo. Kierowca, który sumiennie będzie przeprowadzał taką diagnostykę, jest w stanie w porę zauważyć zużycie wycieraczek i podjąć odpowiednie kroki, by sytuacja uległa polepszeniu.

Pole pracy wycieraczek jest czyste i nie ma na nim żadnych smug lub miejsc, w których pozostaje woda, bądź błoto oznacza, że wycieraczki działają poprawnie, a ich stan techniczny bez zarzutu. W przypadku, gdy wycieraczki są w użyciu, a na szybie pojawiają się w różnych miejscach smugi, czy też cieniutkie kreseczki powinna zapalić się Wam czerwona lampka. Są to pierwsze oznaki zużywania się piórek, które należałoby jak najszybciej wymienić na nowe.

Gorzej jest natomiast w przypadku, gdy wycieraczki podczas wykonywania ruchu rozmazują błoto, czy też wodę, odrywają się od szyby i piszczą. Oznacza to jedno. Niezwłoczną wymianę zużytych elementów. Dalsze eksploatowanie może doprowadzić do znacznego obniżenia poziomu bezpieczeństwa podczas jazdy.

W naszej ofercie znajdziecie wiele wariantów wycieraczek samochodowych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami. Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji. A, i pamiętajcie, że bezpieczeństwo ponad wszystko!

Zespół Enerbat

Bezpieczeństwo ponad wszystko, czyli doza informacji o wycieraczkach

Źródło zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.