Wymiana oleju w samochodzie - Enerbat


Czym należy się kierować podczas wyboru oleju silnikowego? Najważniejszym wyznacznikiem jest przebieg oraz stan silnika naszego pojazdu. Ponadto najważniejsza i najlepsza zasada jest taka
– trzymać się jednego, sprawdzonego typu oleju. Kiedy kupujemy samochód używany warto skontaktować się z poprzednim właścicielem, w celu ustalenia jakiego oleju on wcześniej używał.
Producenci zalecają stosowanie jednego rodzaju oleju (chociaż bywa, że istnieje kilka typów możliwych do zastosowania w silniku). Warto jednak trzymać się jednego typu, który stale jest stosowany w samochodzie.

Wymianę oleju warto oddać w ręce specjalistów. Przy wymianie oleju ważna jest także wymiana filtra, jego założenie wymaga bowiem pewnych umiejętności. A warto mieć czyste sumienie wiedząc, że powierzyliśmy nasz samochód w ręce specjalisty, który umiejętnie wykona zleconą usługę. Ponadto, warsztaty posiadają specjalne miejsce służące utylizacji zużytego oleju, usuwają go zgodnie z ekologicznymi normami. Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielną wymianę oleju nie wolno go samodzielnie nigdzie wylewać! Najlepiej jest oddać go do warsztatu samochodowego, ponieważ on przekaże go firmie, która zajmuje się skupem zużytych olei silnikowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.