Garść informacji o żarówkach H7 - Enerbat


Garść informacji o żarówkach H7

Garść informacji o żarówkach H7. Pewnie nie zdziwi Was fakt, że żarówki H7 są jednymi z najczęściej montowanych żarówek w naszych pojazdach. Dlaczego tak chętnie je stosujemy?

Żarówki halogenowe świecą znacznie dłużej i są bardziej wydajne od żarówek żarnikowych. Jednowłóknowa żarówka H7 cechuje się dużą wydajnością świetlną – na poziomie nawet 1500 lumenów. Co więcej, jej żywotność dochodzi nawet do 550 godzin pracy.

Co jest źródłem światła w żarówce H7?

Rozgrzany wolframowy żarnik, to właśnie źródło światła w żarówce H7. Umieszczony jest on w szczelnej bańce, wykonanej z kwarcu. Żarnik rozgrzewany jest przez prąd elektryczny, który płynie przez drucik. Warto zaznaczyć, że w wyniku przepływu prądu przez drucik nie tylko następuje rozgrzanie żarnika, ale jednocześnie wytwarza się fala elektromagnetyczna, która widzialna jest dla ludzkiego oka. Kwarcową bańkę wypełnia gaz – jod lub brom. Gazy wypełniające bańkę należą do grupy halogenów. Stąd też wzięła się nazwa żarówki halogenowej. Zadaniem gazu w bańce jest zwiększenie temperatury żarnika, co powoduje, że strumień światła, który emituje żarówka, jest bielszy i jaśniejszy.

Żarówki H7 montuje się w głównych reflektorach samochodu (światła mijania lub światła drogowe). Oczywiście możliwość zastosowania tego rodzaju żarówek uzależniona jest od budowy reflektorów.

Żarówki samochodowe PHILIPS ColorVision, które znajdziecie w naszej ofercie, pozwalają na dostosowanie koloru oświetlenia. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii powlekania. Efekt kolorystyczny uzyskuje się poprzez odbicie światła do wnętrza lampy. Gdy zamontujemy ją w naszych reflektorach, po włączeniu świateł otrzymamy światło o lekkim zabarwieniu niebieskim, zielonych, żółtym lub fioletowym. Co ważne, wiązka światła, która będzie emitowana na drogę będzie mieć barwę czystej bieli.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Garść informacji o żarówkach H7

Źródło zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.